GREAT LAKE ežeras

Su Lietuvos vėliava – už Žemės turtą

 

Prieš trejus metus prasidėjo ekologinė akcija ,,Vanduo – tai gyvybė“.  Ja siekiama skatinti pasaulio žmones branginti Žemės turtą – vieną iš gyvybės garantų – gėlą vandenį.

Labai svarbu, kad tokią žinią pasauliui neša žymus lietuvis, triatlonininkas, ekologinių žygių Nemunu, per Baltijos jūrą sumanytojas ir įgyvendintojas Vidmantas Urbonas. Taip garsinamas Lietuvos vardas.

Visos ekologinės akcijos metu planuojama perplaukti per 5 žemynų aukščiausiai esančius arba didžiausius gėlo vandens ežerus.

Pirmajame akcijos etape 2009 m. jau yra perplauktas aukščiausiai esantis Pietų Amerikos ežeras Titikaka. Iš Lietuvos nešantis susirūpinimą dėl viso pasaulio problemos Vidmantas Urbonas buvo apdovanotas Puno miesto (Peru) Garbės piliečio ženklu. 2010 metais perplauktas Yellow Stone ežeras Šiaurės Amerikoje, o 2011 –  pasaulyje didžiausias ir šalčiausias ežeras Baikalas Azijoje.

Akcija tęsiasi. 2012 metų vasarį laukia Didysis Tasmanijos ežeras (Great Lake) Australijojekurio ilgis28 km, vandens  temperatura 10-12 laipsnių.

Plaukimas sutaps su Vasario 16-osios šventimu, tad po ežero įveikimo Vidmanto ir palaikymo komandos laukia malonus susitikimas su Melburno Sidnejaus Hobarto N.Z. lietuviais, kuriems dovanų gabenamos Jo Ekscelencijos Valdo Adamkaus, šio akcijos etapo globėjo, knygos.

  Nušviesti akciją savo korespondentus siunčia Naujosios Zelandijos, Australijos spauda bei  televizija. Apie akciją informuos vienas iš mūsų šalies dienraščių.

Kiekvieną plaukimą Vidmantas Urbonas dedikuoja svarbiai Lietuvai datai. 2009 m. (Titikaka) – Lietuvos vardo tūkstantmečiui, 2010 m. (Yellow Stone) – Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai, 2011 m. (Baikalas) – pirmosios Lietuvos žmonių tremties 70 – osioms metinėms. Plaukimą per Tasmanijos ežerą akcijos sumanytojas skiria Gyvajam Laisvės fakelui – Romui Kalantai, prieš 40 metų paaukojusiam gyvybę, kad atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į sovietų okupaciją Lietuvoje.

            Po šio akcijos etapo laukia du ežerai - Keturių Kantonų (Europa) ir Tana Lake (Afrika).